«ما­کجا­باد»

گالری هنری پژوهشی شهریاران در اولین فصل از پروژۀ «هنر زنان مستقل ایران» نقاشی ­های «اکرم ابوالحسنی» را با عنوان «ما­کجا­باد» از جمعه 28 مرداد به نمایش می­ گذارد.

هنرمند ويژوال زن در ايران، در درخواست خود براي به‌رسميت‌شناخته‌شدن، دو سطح عظيم تنش را تحمل کرده است: اول، از جامعه‌اي که آرام آرام با مسئلۀ زنِ سخت و مستقل آشنا می‌شود و آدابي براي آن ندارد؛ دوم، جامعۀ حرفه‌اي ويژوال که با سلایق موسمی خود، همای سعادتش را تنها بر سر قلیلی مي‌نشاند و اين چنين، اقبال براي توفيق حرفه‌اي را براي همه بسيار دشوار می‌سازد. فروست نمايشي “هنر زنان مستقل ایران” در گالری هنری و پژوهشی شهرياران طراحي شد تا به هنرمنداني بپردازد که روایت هنر آنها از نخستين مصداق‌‌هاي “هنر پنهان” است.

“در جهاني پر از رنگ و صدا، بي‌‌رنگ و صداي خام، نقاشی‌هاي رنگي می‌کشیم؛ بي‌حنجره، بلند فریاد می‌زنیم… کسي نبيند، کسي نشنود! در مواجهه با بیرون، لبخندی بر لب جایگذاری مي‌کنيم، نه از وجد و وجدان و نه از شعف… کجاهایمان بايد صفحۀ نمایشِ زندگيِ مدرنِ تمدنِ امروزينِ دلقکان باشد. امروز در جلوت از دوگانگي‌های معصومانۀ خود مي‌گريزيم و در خلوت خود به جزاير درونی خودساخته‌مان بازمی‌گردیم: خسته، افسرده، زخمی، شاید حتی با چاشنی اميد و تلخند.”

اکرم ابوالحسنی فارغ ­التحصیل کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشکدۀ هنر و معماری تهران، بیش از ده سال به ­طور حرفه­ ای نقاشی کرده و «ماکجا­باد» حاصل تجربه ­های او در این ده سال است. این نمایش از 28 مرداد تا 3 شهریور 1401 هر روز از ساعت 16 تا 20 در گالری هنری پژوهشی شهریاران برپا خواهد بود. اطلاعات بیشتر دربارۀ این نمایش به همراه پوستر و بولتن آن در سایت گالری شهریاران:

https://shaargallery.com/hzmi1/

در دسترس علاقه­ مندان قرار دارد. 

 

درخواست خرید

درخواست خرید اثر

برای درخواست خرید با شماره 0991646418 در واتساپ تماس بگیرید